Do boda uz prisebnost Vidovića: XII.kolo: Orašje-Bratstvo 1:1 (0:0)

Puleni Mate Neretljaka u današnjoj utakmici na našem stadionu nisu uspjeli uknjižiti toliko željenu pobjedu u meču protiv, uvijek igrački neugodnog Bratstva iz Gračanice. Uz dosta igračke sreće uspjeli smo obraniti u sudačkoj nadoknadi mršavih 1:1. Treće prosipanje bodova kući,nakon dva neuspjeha protiv Veleža i jajačkog Metalleghea BSI (obje utakmice su završene,baš kao i današnja,identičnim rezultatom 1:1), postaje zabrinjavajuće. I taj teško osvojeni bod došao je tek u 84.minuti nakon prisebnosti našeg napadača Vidovića.

0:1 Poturalić

Igrala se 75. minuta utakmice kada su se iznenada  pred našim kaznenim prostorom našli napadači Bratstva Mujkić i Poturalić. Prvi je proigrao potonjeg koji je punom snagom izašao pred našeg vratara i majstorskim šutom poslao loptu u nebranjeni dio mreže. Bio je to šok za 200-tinjak naših navijača,ali i salve oduševljenja 15-tak gostujućih navijača. Moramo priznati da je zbog naših neiskorištenih prilika,po nekom ustaljenom pravilu,morala uslijediti kazna koju je u vodstvo gostiju pretvorio Poturalić.

1: 1 Vidović iz kaznenog udarca

Nakon neočekivanog vodstva gostiju Labudovi se sve adute bacili u napad jer se više nije imalo što izgubiti. U jednoj akciji po desnoj strani u kazneni prostor je ušao Aletić kojeg je branič Bratstva sasvim nepotrebno oborio,a to je sve vidio prvi pomoćni sudac Amir Hušidić iz Velike Kladuše,koji je prekršaj signalizirao glavnom sucu Romanu Baliću,a ovaj je njegovu signalizaciju i uvažio. Potpuno priseban u izvođenju udarca s bijele točke bio je Vidović i uspio je poravnati rezultat na 1:1. Bila je to 84.minuta utakmice. Do kraja se igralo obostrano otvoreno,a da je do pobjede došla bilo koja od ove dvije momčadi ne bi bilo nezasluženo.

Antonio-Vidović-dva-gola-u-Neumu

Vidovića prisebnost vratila već izgubljeni bod

Vjerujemo da će nakon trećeg domaćinskog rasipanja bodova trener Neretljak imati što reći svojim nogometašima koji su u današnjoj utakmici podbacili. Narednu utakmici naša momčad igrat će u Tešnju kod domaćeg TOŠK-a i to u nedjelju 29.listopada s početkom u 13:30 sati. Nakon toga slijedi još jedno gostovanje u Živinicama,a ovogodišnja nogometna sezona u Orašju bit će zatvorena 11.studenog utakmicom XV.kola: Orašje- Travnik.

Igralište NC “Goal” u Orašju.Gledatelja:200.Sudac: Roman Balić (Bihać). Prvi pomoćni sudac: Amir Hušidić (Velika Kladuša). Drugi pomoćni sudac: Boris Bilješko (Novi Travnik). Delegat: Safet Radmilović (Goražde).Promatrač suđenja: Josip Marjanović (Novi Travnik).

Strijelci: 0:1 Poturalić (75); 1:1 Vidović (84. – KU)

HNK Orašje: Oštraković, Pejić, Jovanović, Mikić  (od 74.Đukić), Marošević, Marković (od 58.Tanturovski), Pejičić (od1.Aletić), Prgić, Brković, Vidović, Lugavić. Trener: Mato Neretljak.

NK Bratstvo: Divković, Hasić, Alihodžić, Stjepanović, Šuša, Diabang, Vehabović (od 88.Kahrimanović), Jaganjac, Mujkić (od 90.Salkić), Ćosić (od 65.Ikanović), Poturalić. Trener: Irfan Džindić.

Žuti kartoni:  Lugavić,Marošević (Orašje); Ćosić,Diabang ,Alihodžić,Šuša,Hasić,Kahrimanović (Bratstvo).