Labudovi savladali gradačačke Zmajeve: HNK Orašje- NK Zvijezda 2:0 (2:0)

IMG_3928

Na slici: Gosti nisu štedjeli naše nogometaše

Športska operacija gradačačkog prvoligaša Zvijezde pod motom navijača “Svi u Orašje” u našem gradu doživjela je krah. Iako su naši susjedi,sve dok im nade nije pokopao Antonio Vidović,živjeli u nadi da će se u gradu na Savi domoći plijena i time zadržati vodeću poziciju u ligi to im se nije ostvarilo. Dobro razrađena taktika trenera Mate Neretljaka i maksimalna odanost igrača dobivenim zadacima Zvijezdu je bacila na noge i time prvenstvo učinila skroz neizvjesnim.

Naša momčad je došla u rano vodstvo već u   5.minuti kada je Antonio Vidović,zasigurno jedan od ponajboljih pojedinaca na terenu, nakon asistencije Marka Prgić udarcem iz daljine savladao nemoćnog  vratara gostiju Saliha Hinović 1:0 za Labudove.

Dvadesetak minuta kasnije opet je isti igrač na sceni.Igrala se 25.minuta kada je Muamer Vila počeo akciju na sredini. Izvrsno je uposlio Vidovića koji je punim sprintom krenuo ka golu gostiju.Obrana gostiju bila je nemoćna. “Amidža” je ušao u kazneni prostor i  s nekih 10-tak metara iskosa silovito šutirao u desnu stranu gola gostiju. Udarac je bio silovit tako da je vratar Hinović bio primoran po drugi puta vaditi loptu iz mreže.

– Kod mene nema kalkuliranja. Rekao sam igračima-moramo ih dobiti. Poslušali su svaki moj savjet i na kraju uspjeh nije mogao izostati. Jednostavno nismo imali pravo na kiks zbog brojnih navijača koji su nas iskreno bodrili. Hvala im od srca. Već danas se okrećemo našoj narednoj utakmici u subotu u Visokom. Tamo nemamo što izgubiti i bit će to prava nogometna borba,čovjek na čovjeka- kazao je Mato Neretljak nakon završetka utakmice.

IMG_3940 (1)

Na slici: Pejić i Mujkić u obrani ispred našeg kaznenog prostora

Tijekom utakmice trener Neretljak je koristio usluge 14-orice nogometaša. Iskoristio je tri zamjene. Neke igrače je morao zbog ozljeda zamijeniti dok su druge zamjene bile taktičke. U žaru borbe naša trojica nogometaša zaradila su javne opomene: Kenan Lugavić, Adnan Mujkić i Antonio Vidović dok su u Zvijezdi “žuticu” osjetili petorica nogometaša: Mekić,Pejić, Mujagić,Čolić i Fačić.

HNK ORAŠJE- NK ZVIJEZDA 2:0 (2:0)

Igralište SC „Goal“ u Orašju. Gledatelja: 1.200. Sudac: Dario Karačić (Čitluk). Prvi pomoćni sudac Silvio Bubalo (Mostar); Drugi asistent: Jure Musa (Mostar). Četvrti sudac: Nermin Mušić (Mostar). Prvi dodatni pomoćni sudac: Sabrija Topalović (Zenica); Drugi dodatni pomoćni sudac: Azem Karić (Zenica). Delegat: Nazif Kahrić (Jajce), Promatrač suđenje Jasmin Topić (Cazin):

Strijelci: 1: 0 Vidović (5), 2:0 Vidović (25)

HNK ORAŠJE: Kurbašić, Prljeta, Lugavić, Vila (od  89.Marković),Đukić (od 76. Brkić),Vidović, Pejić, Mujkić,Maskaljević (od 69. Marošević),Prgić,Tanturovski. Trener: Mato Neretljak

NK ZVIJEZDA: Hinović, Lazarević,Isanović (od 53.Ramić),Islamagić,Čolić,Fačić, Mišan (od 78.Vidović),Pejić, Mujagić,Savić,Mekić ( od 65.Đorđević). Trener: Nedim Jusufbegović.

Naša momčad se nakon ove pobjede nalazi na 4.mjestu s 43 osvojena boda. Zvijezda je i dalje na prvom mjestu s 50 bodova ispred “Metalleghe BSI” koji ima bod zaostatka i utakmicu manje ( njihova utakmica protiv Bratstva u subotu u Gračanici je prekinuta u 90+3. minuti zbog napada domaće momčadi na glavnog suca). Trećeplasirana momčad je trenutno Bosna iz Visokog s 44 osvojena boda .

Labudovi narednu utakmici igraju u subotu 21.svibnja u Visokom.