Nova pobjeda Labudova: Orašje-Budućnost 3:2 (2:2)

Orašje je u utakmici XX.kola prvenstva 1.NL F BiH došlo do nove pobjede na domaćem terenu. Ovaj put tri boda su uknjižena na konto našeg kluba u utakmici protiv banovićke Budućnosti (3:2). Bila je to utakmica puna obrata u kojoj je naša momčad prva došla u vodstvo.

1:0 Prgić (7.min- 11 metara)

Igrala se sedma minuta utakmice kada je precizan udarcem s 11 metara bio kapetan naše momčadi Marko Prgić. Rano postignut zgoditak nagovještavao  je da će naša momčad i u ovoj utakmici ići na pobjedu,unatoč tomu što se gost bori za goli prvoligaški život. Ipak, svega 17 minuta kasnije za domaće navijače uslijedio je šok.

1:1 Beširović (24.min)

Strijelac za goste iz grada mrkog ugljena bio je mladi Abdurahman Beširović. Osokoljeni postignutim zgoditkom gosti su se otvorili i krenuli napadati da bi se njihov trud svega sedam minuta kasnije isplatio.

1:2 Zulić (31.min)

Na scenu stupa Adnan Zulić i kada je to na stadionu malo tko očekivao, nakon ranog vodstva domaće momčadi,gost postiže drugi zgoditak i preokreće rezultat u korist svoje momčadi -1:2.  Tada je naša momčad uvidjela da u ovoj utakmici neće lako osvojiti bodove i  nakon nepuna dva minuta se vraća u igru nakon što je uspjela postići drugi zgoditak.

2:2 Novaković (33.min.)

Drugi zgoditak domaće momčadi djelo je novajlije u redovima Orašja Milovana Novakovića koji je u zimskom prijelaznom roku u naš klub došao iz FK “Zvijezda” iz Etno sela Stanišić. Njegovim zgoditkom otišlo se na odmor. U drugom dijelu vodila se grčevita borba u kojoj je gost pokušao spasiti barem bod,a Labudovi su htjeli pobjedu do koje su u sudačkoj nadoknadi i došli.

3:2 Đurčević (90+2.min.)

Strijelac pobjedonosnog zgoditka za Orašje bio je mladi Drago Đurčević koji je u igru ušao umjesto Zvonimira Mikića u  59.minuti. Na kraju treba konstatirati da su naši nogometaši nakon dosta muke uspjeli savladati uvijek za njih igrački neugodnu momčad Budućnosti.

Susret je promatralo oko 250 gledatelja. Slijedeću utakmicu Labudovi će također odigrati na domaćem terenu,a u goste će im u narednu subotu 8.travnja doći  ekipa Sloge iz Simin Hana.

HNK ORAŠJE – FK BUDUĆNOST 3:2 (2:2)

Igrališe SC Goal u Orašju. Gledatelja: 250. Sudac: Dragan Stojić (Mostar). Prvi pomoćni sudac: Silvio Bubalo (Mostar). Drugi pomoćni sudac: Nermin Mušić (Mostar). Četvrti sudac: Josip Martinović (Čapljina). Delegat: Mensud Drljević (Goražde). Promatrač suđenja: Josip Marjanović (Novi Travnik).

Strijelci:  1:0 Prgić (7- 11m); 1:1 Beširović (24); 1:2 Zulić (31); 2:2 Novaković (33); 3:2 Đurčević (90+2.min.)

HNK ORAŠJE: Kurbašić,Koprivica,Đukić,Mikić (od 59.Đurčević),Živković (od 90.Nedić-Veselov),Marošević, Marković (od 90.Matić),Prgić,Brković,Lugavić,Novaković. Trener: Marko Stojić.

FK BUDUĆNOST: Mujkić,Trumić,Zulić (od 79.Smajlović),Pirić,Šehić,Kovačević,Mahmutović,Beširović (od 46.Idrizović),Džinić,Mustafić,Ibrić (od 89.Mujić). Trener: Munever Rizvić.

Žuti kartoni:Marošević,Đukić (Orašje), Kovačević,Ibrić,Pirić,Džinić,Mahmutović (Budućnost).

Crveni karton: Pirić (Budućnost u 37.min. vrijeđanje glavnog suca)