Nova pobjeda Labudova: ORAŠJE- VELEŽ 3:0 (2:0)

Naša momčad je u subotu 17.rujna stigla do nove prvenstvene pobjede. Ovaj puta “danak” su uzeli momčadi mostarskog Veleža (3:0). Prije same utakmice nitko od igrača i članova Stručnog stožera nije želio davati izjave za javnost,a razlog je jednostavan. Trener Neretljak je želio potpuni mir u momčadi i maksimalnu koncentraciju svakog nogometaša. Bila je to jedna od važnijih utakmica naše momčadi koja se nakon ove pobjede ustoličila u gornjem dijelu prvenstvene ljestvice. Osim toga, svi igrači su željeli pobjedu, i iz razloga što su ovu utakmicu posvetili svom suigraču Adinu Alihodžiću koji se uspješno oporavlja od posljedica udara groma. Sav prihod od ulaznica od ove utakmice Joso Marković je uručio bratu Adina Alihodžića koji je skupa s Adijevim prijateljima iz Vozuće pratio meč i srčano navijao za Labudove. Iz pobrojanih razloga pobjeda našeg tima je znatno slađa i vrijednija od uobičajenih pobjeda koje Labudovi nižu ove jeseni.

img_0465

Marković uručuje donaciju bratu Adina Alihodžića

Što se tiče same igre ona je bila onoliko kvalitetna koliko je trebalo za novu pobjedu. Znači, naša momčad nije igrala s maksimalno raspoloživim kapacitetima, nego baš onoliko koliko je bilo dovoljno da se na konto kluba uknjiže tri boda.

Mrežu Rođenih načeo je kapetan Marko Prgić u 39.minuti,a u sudačkoj nadoknadi prvog dijela vodstvo naše momčadi povisio je Marko Živković. S tim rezultatom se otišlo na odmor. Savjeti struke u poluvremenu urodili su plodom. Orašje je uspješno ušlo u nastavak utakmice i znalački je čuvalo stečenu prednost. U 63.minuti Edis Zukić se potrudio da gledatelji, kojih je bilo oko 300, sa stadiona odu još zadovoljniji. Rutinski je u 63.minuti pogodio mrežu nemoćnog Harisa Volodera i postavio konačnih  3:0.

img_0351

Kapetan Prgić je postigao vodeći zgoditak

Do kraja meča igralo se obostrano korektno,a podmlađena mostarska ekspedicija na kraju susreta je športski stisnula ruku našim dečkima i čestitala na pobjedi. Ekipu iz Mostara pratila je skupina od 40-tak navijača koji su se na tribinama našeg stadiona ponašali korektno što je apsolutno za svaku pohvalu.

HNK ORAŠJE –  FK VELEŽ  3.0 (2:0)

Igralište SC Goal u Orašju. Gledatelja 300. Sudac: Sabrija Topalović (Zenica); Prvi pom.sudac: Ladislav Turić (Novi Travnik). Drugi pom.sudac: Oliver Žilić (Vitez). Četvrti sudac: Adnan Isović ( Zenica). Promatrač suđenja: Ahmet Ibranović (Gradačac). Delegat: Eldin Hodžić (Tuzla).

Strijelci: 1:0 Prgić (39), 2:0 M.Živković (45+1), 3:0 Zukić (63)

ORAŠJE:  Kurbašić,Lugavić, M.Pejić, Isanović, Gajčević, Zukić, Vidović (od 65. T.Marković), M. Živković (od 55. M.Đukić), Marošević,Aletić, Prgić (od 79.Z.Mikić). Trener: Mato Neretljak.

VELEŽ:  Voloder, Jazvin, Mahinić, Bebanić (od 46.Serdarević), Uzun, Avdić, Tatar (od 62. Ćemalović), Lukomirak,Memić (od 46. Isić), Papaz, Zvonić. Trener: Avdo Kalajdžić

Žuti kartoni: M.Živković, Marošević (HNK Orašje), Bebanić, Lukomirak, Isić (Velež)

U SRIJEDU KUP UTAKMICA

HNK Orašje će u srijedu 21.rujna  u KUP natjecanju NS BiH na svom stadionu ugostiti tim FK “Karanovac” iz Banja Luke. Riječ je ekipi banjalučkog niželigaša. Igrat će se samo jedna utakmica,a pobjednik će se plasirati u naredno kolo nogometnog KUP-a BiH. Susret počinje u 16 sati.