Odgođena utakmica II.kola: HNK Orašje- NK Bratstvo 3:1 (1:1)

Naša ekipa je i nakon tri odigrana kola ostala neporažena.Nakon pobjede u Bihaću u 1.kolu (1:0) i neodlučenog ishoda (0:0) u Lukavcu u 3.kolu Labudovi su u srijedu na svom stadionu u odgođenoj utakmici II.kola savladali Bratstvo iz Gračanice (3:1). I ne samo da su došli do potpuno zaslužene pobjede nego su u teškoj utakmici gostujuću momčad potpuno igrački razbili i primorali je da se put Gračanice vrati pognute glave.

WP_20160520_16_54_14_Pro

Marković: Opažen nastup protiv Bratstva

Orašje je došlo u vodstvo u 15.minuti zgoditkom kapetana Marka Prgića koji je prihvatio loptu u kaznenom prostoru protivnika i  fantastičnim udarcem pogodio gornji desni kut nemoćnog Tine Divkovića – 1: 0. Ipak, na odmor se otišlo s neriješenim ishodom, a za to se pobrinuo napadač gostiju Kuduzović koji je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela udarcem s nekih 20-tak metara iz slobodnjaka precizno pogodio donji desni kut zaklonjenog vratara Kurbašića- 1:1.

U drugom dijelu naša je momčad preuzela apsolutnu inicijativu na terenu i od  prve minute nastavka krenula silovito.  Svaki napad je obećavao,a na zgoditak se čekalo do 66.minute. Za vodstvo naše momčadi pobrinuo se nestašni dečko- Antonio Vidović koji je matirao Divkovića- 2:1. Devet minuta kasnije konačnih  3:1 postavio je Seid Zukić i time zapečatio sudbinu Bratstva u gradu na Savi.

HNK ORAŠJE – NK BRATSTVO 3:1 (1:1)

Igralište SC “Goal” u Orašju. Gledatelja 250. Sudac: Azem Karić (Zenica). Prvi pomoćni sudac: Sahib Smriko (Zenica). Drugi pomoćni sudac: Boris Bilješko ( Novi Travnik). Četvrti sudac: Adnan Isović ( Zenica). Delegat: Safet Radmilović (Goražde). Promatrač suđenja: Anto Sučić (Nova Bila).

Strijelci:  1:0 Prgić (15); 1:1 Kuduzović (45+1), 2:1 Vidović (66), 3:1 Zukić (75)

HNK ORAŠJE: Kurbašić, M.Pejić, Isanović (od 59. Gajčević),Zukić, Vidović (od 85. Maskaljević),Đukić (od 77.Mikić),K.Pejić, Marošević, Aletić,Marković,Prgić. Trener: Mato Neretljak.

NK BRATSTVO: Divković, Terzić (od 46.Puturalić),Omić, Šuša,Mujkić,Vehabović,Kahrimanović,Kuduzović (od 63.Halilagić),Jaganjac, Mousa, Ikanović (od 57.Delić). Trener: Nusret Muslimović.

Žuti kartoni: Prgić, Zukić, Vidović,Gajčević (HNK Orašje), Kahrimanović,Vehabović,Omić (Bratstvo).

CRVENI KARTON: Marošević (HNK Orašje) u 90+1.min.- zbog drugog žutog kartona.

U subotu protiv Rudara iz Kaknja

Orašje će u subotu 27.kolovoza u sklopu IV.kola na svom stadionu ugostiti FK “Rudar” iz Kaknja. Kakanjci su trenutno na drugom mjestu s 9 osvojenih bodova iz tri prvenstvene utakmice koliko ima i vodeća Bosna iz Visokog. Zanimljivo je reći da gosti dolaze bez primljenog zgoditka uz gol razliku 4:0. Susret počinje u 17 sati,a sudit će ga tuzlanski arbitar Edis  Zukić. Asistirat će mu mostarci Mušić i Bubalo dok je četvrti sudac Danijel Bojo iz Kiseljaka. Promatrač suđenja je Sead Hasanović iz Sarajeva,a delegat utakmice Emir Mujkanović iz Lukavca.