Pobjeda Labudova nad solidnom Čapljinom 2:1 ( 1:0)

Bez trojice standardnih nogometaša do nove pobjede

Orašje je u prvenstvenoj utakmici XXV.kola na svom travnjaku s 2:1 u subotu savladalo solidnu momčad Čapljine. Bila je to jedna teška utakmica s nekoliko izglednih prilika na obje strane,a na koncu je ,uz dosta sreće, naša momčad zgoditkom pričuvnjaka Drage Đurčevića uspjela doći do nova tri boda koja su nas ostavila u gornjem dijelu prvenstvene ljestvice. Labudovi su igrali oslabljeni bez trojice standardnih nogometaša: Maroševića (privatne obveze) te ozlijeđenih Marka Živković i  Vlade Koprivice. Naši su igrači u utakmicu ušli s imperativom pobjede. Već u 14 sekundi meča  nestašni Milovan Novaković pogodio je vrata   nemoćnog Franje Buntića i doveo Orašje u vodstvo 1:0. Bio je to jedini zgoditak u prvom dijelu utakmice.

Penal za goste

U nastavku utakmice ,točnije u 52.minuti, šok za domaće navijače. U kaznenom prostoru oboren je napadač Čapljine, a glavni sudac  Sabrija Topalović iz Zenice,potpuno ispravno dosuđuje najstrožu kaznu za goste. Precizan udarcem s 11 metara bio je Salko Jazvin koji poravnava rezultat na 1:1.

Đurčević donosi radost Labudovima

Nakon toga redale su prilike na obje strane i s tim ishodom ušlo se u sudačku nadoknadu od pet minuta. U trećoj minuti tzv.sučeva vremena pričuvnjak Drago Đurčević postiže pobjedonosni zgoditak za naš tim – 2:1.

Na kraju susreta korektni trener gostiju Damir Beća ušao je u svlačionicu domaće momčadi i nogometašima čestitao na pobjedi zbog čega je nagrađen dugotrajnim aplauzom.

18341758_1426599410694886_2514675516181552665_n

Đurčević slavi pobjedu sa suigračima na šetalištu u Orašju

Treba konstatirati da je rezultat ove utakmice bio neizvjestan do samog njenog finišta,a s(p)retna oštrolučka vila Drago Đurčević po drugi puta spašava našu momčad od gubitka bodova. Đurčević,dijete oraške nogometne škole, puno obećava svojim igrama,zalaganjem i učinkovitošću,a posebno svojom hrabrošću u duelima iako je riječ o učeniku srednje škole! Njegova dva zgoditka u dvije utakmice na konto Orašja su pridodala četiri boda. Dalji komentar o tom talentiranom mladiću nije potreban!

HNK ORAŠJE – HNK ČAPLJINA  2:1 (1:0)

Igralište SC “Goal” u Orašju. Gledatelja: 150. Sudac: Sabrija Topalović (Zenica). Prvi pomoćni sudac: Sanel Herceglija (Sarajevo). Drugi pomoćni sudac:Admir Hadžavdić (Goražde). Četvrti sudac: Ernis Džemidžić (Foča). Delegat utakmice: Amir Hadžić (Velika Kladuša). Promatrač suđenja: Muraz Lemezović (Tuzla).

Strijelci: 1:0 Novaković (1); 1:1 Jazvin (52-11 metara), 2:1 Đurčević (90+3).

ORAŠJE: Kurbašić, Orkić, Đukić (od 75.Đurčević), Demonjić (od 60.Purić), Mikić,Radulović, Prgić,Brković,Matić,Lugavić ( od 79.Marković),Novaković. Trener: Marko Stojić.

ČAPLJINA: Buntić,Bondža,Puljić (od 67.Haračić),Bratić, Leko (od 73.Buhač), Pervan, Jazvin, Zubac, Pecelj,Ćosić,Rodin. Trener: Damir Beća.

Žuti kartoni: Radulović,Brković,Kurbašić (Orašje); Pervan,Jazvin,Buntić,Rodin,Bondža( Čapljina).