Sarajevskom Otokom protutnjao oraški nogometni stroj: Olimpik-Orašje 0:1(0:1)

Nakon što su Labudovi prije dva tjedna u Gradačcu skinuli skalp domaćoj Zvijezdi (1:0) danas su i na Otoci “povalili” zahuktali Olimpik također s minimalnih 1:0 i time pokazali da je naša momčad ozbiljan kandidat za vrh ljestvice.  Oraški nogometni stroj, u susretu taktičkog nadmudrivanja, vođen trenerom Neretljakom u Sarajevu je na pleća bacio momčad Mirze Varešanovića. Pobjeda je time slađa,ako sagledamo činjenicu da smo posljednjih 25 minuta meča igrali bez isključenog Marka Živkovića.

0:1 Mikić

Naša momčad je u prvom poluvremenu derbi susreta na Otoci protiv domaćeg Olimpika pružila solidnu igru i svoju nadmoć okrunila zgoditkom Mikića u 19.minuti. Prvih desetak minuta utakmice domaća momčad je,istina, imala blagu inicijativu,a u 11.minuti njihov igrač Osmanović slabo je šutirao tako da je ta lopta završila u rukama našeg vratara Oštrakovića.

WP_20160520_16_53_40_Pro

Mikić: Strijelac pobjedonosnog zgoditka na Otoci

Olimpik je u prvoj polovini prvog dijela meča više imao loptu u svom posjedu dok su Labudovi čekali protu-udar. Čekali su i dočekali. Mladi Mikić je vješto izbjegao zaleđe,izašao je sam pred vratara Bandovića i uspio ga savladati .Orašje je tako došlo u vodstvo. Nakon vodećeg zgoditka,a na kraju se pokazalo i pobjedonosnog, naši su dečki stvar preuzeli u svoje ruke. Šest minuta kasnije u idealnoj prilici ponovo je bio  Mikić ,međutim nije uspio povećati vodstvo naše momčadi.U posljednjoj minuti prvog dijela domaća momčad je imala idealnu priliku,ali je vratar Oštraković  odličnom intervencijom uspio sačuvati vrata,a time i prednost naše momčadi s kojom se otišlo na odmor.

Isključenje Živkovića

U drugom dijelu meča naša momčad igrala je taktički zrelo zbog čega Olimpik nije uspio poravnati rezultat. Labudovi nisu lutali travnjakom nego su bez pogovorno izvršavali zadatke trenera Neretljaka. Uzalud su bili silni napadi igrača s Otoke koje je naš obrambeni red s lakoćom presijecao. Ni isključenje Marka Živkovića u 70.minuti ni pet minuta sudačke nadoknade domaćoj momčadi,koja je upravo tada napadala svom silinom, nije uspjelo donijeti toliko željeni zgoditak. Na koncu meča Labudovi su travnjak na Otoci napustili pobjednički podignute glave,a puleni Mirze Varešanovića su smogli snage i u ovom trenutku boljoj momčadi pružili ruku. Fer,športski i korektno kako i dolikuje pravim profesionalcima.

Naredni meč naša momčad igra u subotu 21.listopada u Orašju protiv Bratstva iz Gračanice. Susret počinje u 14:30 sati.

OLIMPIK-ORAŠJE  0:1 (0:1)

Igralište na Otoci. Gledatelja: 200. Sudac: Antoni Bandić (Grude).Prvi pomoćni sudac:Marko Zelenika (Mostar).Drugi pomoćni sudac:Stjepan Konta (Livno).Četvrti sudac: Boris Dujmović (Mostar.).Prvi dodatni sudac: Frano Jelić (Široki Brijeg).Drugi dodatni sudac: Sabrija Topalović (Zenica): Posmatrač suđenja: Zorislav Nuić (Čapljina). Delegat utakmice: Eldin Hodžić (Tuzla).

Strijelac: 0:1 Mikić (20)

OLIMPIK: Bandović, Milović, Jusić, Čvoro (od 35.Pršeš), Osmanović, Muminović, Mahović, Šćepanović, Zeba (od 74.Vidović), Kovač (0d 46.Oglečevac), Bevab. Mirza Varešanović.
ORAŠJE: Oštraković, Pejić, Jovanović, Mikić (od 66.Đukić), Živković, Marošević (od 83.Mujčić), Aletić, Marković (od 60.Tanturovski), Brković, Vidović, Lugavić. Trener: Mato Neretljak.

Žuti kartoni: Jusić,Mahović,Oglečevac (Olimpik); Vidović,Marković,Tanturovski,Oštraković (Orašje).

Crveni kartoni: Živković-drugi žuti karton 70 min. Prvi žuti karton zaradio je u 58.minuti.(Orašje)