Tanturovski dvostruki strijelac: Orašje – Novi Travnik 3:1

Brkic_akcija

Detalj s utakmice: Brkić u akciji

ORAŠJE-NOVI TRAVNIK 3:1 (1:1)

Igralište SRC „Goal“ u Orašju. Gledatelja 200. Sudac Roman Balić (Bihać).Pomoćni suci: Sahib Smriko i Emir Delić (Zenica). Četvrti sudac: Hermin Muslić (Bihać). Delegat utakmice: Mensud Drljević (Goražde). Promatrač suđenja: Muraz Lemezović (Tuzla).

Strijelci: 0:1 Gavrić (34); 1:1 Maskaljević (45+1); 2:1 Tanturovski (59); 3:1 Tanturovski (72).

Žuti kartoni: Marković,Brkić,Vidović,Prljeta, Vila (Orašje), Šafradin,Rezdeušek,Tabaković (Novi Travnik)

ORAŠJE: Kurbašić,Prljeta,Lugavić,Đukić (od 78.Alihodžić),Brkić (od 46.Vila),Vidović,Mujkić,Marković (od 46.Pejić),Maskaljević,Prgić,Tanturovski. Trener:Mato Neretljak.

NOVI TRAVNIK: Kovač,Hafizović,Šafradin,Grebenar (od 78.Duzan),Vujica,Rezdeušek,Gavrić,Jurčević,Mamuša,Tabaković,Salkić (od 66.Šehić). Trener: Almir Tolja.

Naša momčad je,iako oslabljena, ne igranjem Zorana Rajovića koji nas je napustio i Jasmina Smrike (trenutno na liječenju) uknjižila novu-vrijednu pobjedu protiv igrački neugodne ekipe Novog Travnika.  Utakmica je imala dva sasvim različita poluvremena. Prvo u kojem su naši igrači tražili svoju igru što je Novi Travnik kaznio vodstvom i drugo u kojem je oraški nogometni stroj uspio preokrenuti rezultat u svoju korist i doći do svoje 11 ovoprvenstvene pobjede.

Prvu priliku na utakmici imao je Ivan Mamuša u 13.minuti koji je silovito šutirao s ivice kaznenog prostora,ali je naš vratar Kurbašić dobro pratio akciju i uspio je loptu izbaciti iznad grede u korner. Minutu kasnije uslijedio je protunapad. Vidović je ušao s desne strane u kazneni prostor gostiju i iz teške situacije iskosa šutirao u bliži kut Kovačeva gola,međutim vratar Novotravničana uspio je obraniti njegov šut. Igra je već tada dobila na dinamici,a gosti su ušli u nadigravanje s Orašjem. Uslijedila je nova akcija u 15.minuti kada je Mamuša ponovo bio neprecizan. Iz neposredne blizine sa svega pet-šest metara uputio je loptu pokraj desne vratnice našeg gola. Loptom je uspio prebaciti Kurbašića,ali ne i postići zgoditak tako da je i druga prilika gostiju otišla u nepovrat. Šest minuta kasnije Antonio Vidović,koji je u ovoj utakmici pružio zapaženu igru, okušao je udarac s 30-tak metara,međutim lopta je otišla iznad grede. U 27.minuti nije se najbolje snašao naš napadač Marković koji je jednu odbijenu loptu s nekih 7-8 metara poslao iznad gostujućih vrata.

0:1 –  34.minuta. Hladan tuš uslijedio je nakon dobre akcije gostiju. Sve je krenulo od Grebenara koji je loptu uputio Salkiću. Njegov šut s 8-9 metara uspio je obraniti Kurbašić,ali samo nakratko jer je na odbijenu loptu natrčao Boris Gavrić i silovitim udarcem neobranjivo je pospremio u mrežu Labudova.

1:1 – 45+1 minuta. Kada su svi na stadionu očekivali kraj prvog poluvremena izabranici Mate Neretljaka su se uspjeli vratiti u utakmicu. Korner je s desne strane, u sudačkoj nadoknadi,izveo Vidović. Lopta je došla u do kapetana naše momčadi Maskaljevića koji je šutirao glavom i pogodio za izjednačenje.

U drugom dijelu utakmice na terenu je bila i druga pjesma. U igru su ušli Vila i Pejić,a potonji je već u 49.minuti zaprijetio gostujućem vrataru udarcem iz slobodnjaka. Međutim,ni gosti nisu ostali dužni tako da je u 60. minuti Mamuša, po treći puta u ovoj utakmici,bio neprecizan. Našao se u idealnoj prilici za zgoditak. S 18 metara pokušao je iznenaditi Kurbašića,ali je lopta otišla iznad gola.

2:1 – 59. minuta. Vidović je uputio loptu Pejiću koji je s njom ušao u kazneni prostor i ubacio je u peterac. Najbolje se snašao Tanturovski koji je loptu glavom uputio u nebranjeni dio mreže nemoćnog Kovača i doveo našu momčad u vodstvo.

Ubrzo nakon toga Vidović se okušao udarcem iz tzv. slobodnjaka s nekih 25 metara udaljenosti,ali je loptu krajnjim naporom u korner izbio vratar Kovač.

3:1 – 72.minuta. Na sceni je opet opaženi Vidović koji je izvrsno uposlio Tanturovskog. Makedonski internacionalac je izvrsno ušao u gostujući kazneni prostor i neobranjivo šutirao u donji desni kut Kovačevih vrata te postavio konačnih 3:1 .

Do kraja utakmice naši momci su uspješno kontrolirali igru i uspjeli doći do značajne pobjede. HNK Orašje se trenutno nalazi na trećem mjestu s 40 osvojenih bodova. Ispred nas su vodeća Zvijezda s 47 bodova i drugoplasirana momčad iz Jajca- Metalleghe BSI s 46 bodova.

Narednu utakmicu naša ekipa igra u Jajcu u subotu 7.svibnja.