XVI:kolo 1NL F BiH: HNK ORAŠJE- NK JEDINSTVO 1:1 (1:1)

NA OTVARANJU PROLJETNOG DIJELA PRVENSTVA U ORAŠJU PODJELA BODOVA

Nogometaši naše momčadi u svom prvom ovogodišnjem službenom nastupu odigrali su neriješeno protiv bihaćkog Jedinstva (1:1). Utakmica XVI.kola na tribinama SC “Goal” u Orašju okupila je oko 200 navijača domaće momčadi koji su s velikim zanimanjem pratili igru svojih ljubimaca budući da je momčad pretrpjela, u odnosu na prošlu polusezonu, velike igračke i trenerske promjene.

1:0 Brković (20)

Labudovi su došli u vodstvo u 20.minuti zgoditkom novajlije Brkovića. Sve je počelo od Daria Purića koji je s desne strane nabacio loptu u kazneni prostor gostujuće momčadi i milimetarski točno pronašao Zorana Brkovića koji je preciznim udarcem savladao nemoćnog vratara gostiju Ermina Alijagića.

Nakon toga igra se pretežito odvijala na sredini terena bez nekih izglednih prilika za postizanje zgoditka da bi tri minute prije završetka prvog dijela susreta gostujuća momčad uspjela poravnati rezultat.

1:1 Mustedanagić (42)

Jedna dubinska lopta gostiju neočekivano se našla ispred samog gola naše ekipe i kada su svi očekivali intervenciju vratara Kurbašića ona je izostala,a obrana naše momčadi se spetljala tako da je njihovu smušenost lukavo iskoristio Mirza Mustedanagić i preciznim udarcem savladao domaćeg vratara -1:1.

Tri minute kasnije otišlo se na odmor,a u drugom dijelu utakmice domaći trener je zamijenio dvojicu,a gostujući Nedžad Žerić trojicu nogometaša. Domaća momčad je pokušala doći do pobjede,ali ni gosti se nisu predavali. Bilo je nekoliko poluprilika na obje strane,međutim strijelci su zakazali. Ipak, bilo bi nepravedno ne spomenuti idealnu priliku Bišćana. Nakon pogreške domaćih igrača uslijedila je kontra akcija gostiju u 75.minuti. Silovit udarac Anesa Nuspahića zaustavila je greda,a time i poraz naše momčadi. Na kraju je uslijedila podjela bodova  s kojom su zadovoljniji gosti jer su došlo u grad na Savi po minimalno neriješen ishod u čemu su i uspjeli.

ORAŠJE- JEDINSTVO 1:1

Igralište SC Goal u Orašju. Gledatelja 200. Sudac: Sabrija Topalović(Zenica). Prvi pomoćni sudac: Mirza Demir (Kakanj). Drugi pomoćni: Sahib Smriko(Zenica). Četvrti sudac: Azem Karić (Zenica). Promatrač suđenja: Muraz Lemezović (Tuzla). Delegat: Dalibor Šantić (Busovača).

Strijelci: 1:0 Brković (20), 1:1 Mustedanagić (42)

HNK ORAŠJE: Kurbašić,Koprivica,Đukić,Purić (od 76.Marković),Demonjić (od 53.Z.Mikić),Radulović,Prgić,Brković,Matić,Lugavić,Novaković. Trener: Marko Stojić.

NK JEDINSTVO: Alijagić,Mustedanagić,Halilović,Omerdić (od 54. Šuman- od 87.Čavkić),Nuspahić,Topić (od 78.Bajrović),Halavać,Galin,Omanović,Jašarević,Remić. Trener: Nedžad Žerić.

Žuti kartoni: Brković (Orašje); Jašarević,Halilović,Omanović,Alijagić (Jedinstvo).