Zaslužena pobjeda Orašja (2:1) u duelu protiv Čapljine

Rajovic_zgoditak

Rajović postiže drugi zgoditak

Nakon dva poraza i jednog remija, za momčad Orašja je utakmica protiv Čapljine bila jako teška. Labudovi su igrali pod imperativom da moraju dobiti susret, što ih je donekle sputavalo u igri pred golom gostiju. Gledatelji su u cjelini vidjeli dobru utakmicu u korektnoj igri oba sastava.

Prvu ozbiljniju prigodu stvorili su napadači Čapljine u 4 minuti, ali je dobar udarac Jazvina obranio vratar Kurbašić. Do prve velike prigode domaćina čekalo se 22 minute kada je Rajović centrirao s desne strane, a Vila s tri metra promašio loptu i propustio sjajnu prigodu za vodstvo. Angažiraniju igru domaćih pogotkom je krunisao mladi Marko Đukić u 30 minuti nakon akcije koju je vodio Prljeta. Svojim prvijencem u majici Orašja Đukić je donio veliko samopouzdanje domaćim igračima. Makedonac Dejan Tanturovski mogao je povećati vodstvo Orašja u 38 minuti, ali je nakon solo akcije njegov udarac obranio vratar Buntić.

Prljeta_Tantur

Prljeta: Asistirao kod prvog zgoditka Labudova

U nastavku utakmice nije bilo većih uzbuđenja, a vrijedno spomena su jedino zgodici na obje strane. Pobjedu domaćina osigurao je iskusni Rajović je u 54 minuti kad je iskoristio ubačaj Tanturovskog i loptu iz blizine poslao u mrežu gostiju. U završnici susreta Jazvin je iskoristio smušenost u obrani Orašja i pored nemoćnog Kurbašića plasirao loptu u mrežu za konačnih 2:1 za domaćine.

WP_20160408_16_39_09_Pro

Neretljak: Zgodici su plod izgrađenih akcija

– Imali smo prednost dva pogotka i u završnici se naivno postavili što su gosti iskoristili i donijeli neizvjesnost u završnicu utakmice. Igrali smo lijepo i tečno i raduje me da smo pogotke postigli nakon izgrađenih akcija, što su gledatelji prepoznali i nagradili pljeskom. U narednom kolu očekuje nas teško gostovanje u Goraždu i to je utakmica od iznimno velike važnosti za nas. Ona će prelomiti drugi dio sezone, barem što se nas tiče, kazao je Mato Neretljak trener Orašja.

Napadač Orašja Dejan Tanturovski istaknuo je zadovoljstvo svojom  igrom, ali i zalaganjem  kompletne momčadi koja je odradila zamisli trenera Neretljaka.

– Smatram da mogu još mnogo bolje, osobito u igri prema naprijed gdje sam propustio i jednu prigodu za pogodak. Sretni smo zbog pobjede, atmosfera u klubu je dobra, pa u Goražde idemo na pobjedu, poručio je Tanturovski.

Trener Čapljine Damir Borovac čestitao je domaćinima na zasluženoj pobjedi, istaknuvši da su u Orašju doživjeli prvi proljetni poraz.

– Nastupili smo bez tri standardna igrača i primili dva jeftina pogotka, nakon čega je bilo teško očekivati povoljniji rezultat. U prvih pola sata bili smo dobro organizirani i držali protivnika visoko od našeg gola, a nešto ofenzivnije zaigrali smo tek u završnici. Teško je bilo vratiti se protiv čvrste ekipe Orašja koja ide na prvo mjesto, istaknuo je trener Damir Borovac.